Aranżacja niewielkiej sypialni

Aranżacja niewielkiej przestrzeni w sypialni by Berke.HOMEAranżując wnętrze małej sypialni warto pamiętać, że w jej przypadku znaczenie ma niemal każdy centymetr. W optymalnym wykorzystaniu przestrzeni nieocenione są sprawdzone triki wnętrzarskie. Dzięki nim, uda nam się optycznie zwiększyć powierzchnię pomieszczenia, nadając mu przy tym nietuzinkowego charakteru. Oto one!

Biel na ścianach

Jak wiadomo, jasne barwy sprawiają, że wnętrza wydają się być większe niż w rzeczywistości. Jeśli więc dysponujesz małą sypialnią, lepiej unikaj ciemnych kolorów, które dodatkowo ją pomniejszą. Zamiast nich, postaw na jasne odcienie, a najlepiej modną biel, szarość lub beż. Doskonale sprawdzą się one jako baza dla kolorystycznych akcentów – poduszek, zasłon czy innych detali.

Przytulne detale

Zostańmy jeszcze na chwilę w temacie detali. To właśnie one, zwłaszcza w małej sypialni, odgrywają kluczową rolę. Jeśli chcesz stworzyć intymny klimat w kąciku wypoczynkowym, pomyśl o zakupie miłego w dotyku koca, miękkiej narzuty czy dywanu, zapewniającego komfort termiczny stopom. Świetnym pomysłem będą też zawieszone na ścianie obrazy lub ramki ze zdjęciami.

Gra świateł w sypialni

Jak w każdym pomieszczeniu, tak i w sypialni, umiejętnie dobrane światło pomaga w stworzeniu odpowiedniego klimatu. Romantyczną, wręcz intymną atmosferę, uzyskasz komponując ze sobą kilka źródeł światła. Przydatne będą zarówno małe lampy sufitowe, rozświetlające całe wnętrze, jak i lampki nocne umożliwiające wieczorne czytanie książki.

W lustrzanym odbiciu

Jednym z najskuteczniejszych trików, które warto zastosować w małej sypialni, są duże lustra. Dzięki nim sypialnia nabierze lekkości, a jej wnętrze rozjaśni się i optycznie powiększy. Sporej wielkości tafla szkła, pełniąca jednocześnie rolę drzwi szafy, sprawdzi się przy okazji podczas codziennego komponowania ubioru do pracy.

Łóżko z zagłówkiem

W stworzeniu funkcjonalnej sypialni niezbędne są oczywiście meble. Najważniejszym z nich jest wygodne łóżko, w przypadku którego nie warto iść na jakiekolwiek kompromisy. Wygoda przede wszystkim, dlatego odrzuć pomysł o zakupie rozkładanej kanapy. W niewielkim wnętrzu, wbrew pozorom, warto postawić na mebel ustawiony w jego centralnym punkcie. Modne  łóżko z zagłówkiem, takie jak dostępne w naszej ofercie modele Morewood czy Slimsoft, będzie dodatkowo przykuwać wzrok i odwracać uwagę od metrażu wnętrza.