Drewno w sypialni

Drewno, z uwagi na swoje doskonałe właściwości, od zawsze było jednym z najbardziej cenionych materiałów wykończeniowych. Wraz z modą na minimalizm i skandynawski design, jego popularność wzrosła jeszcze bardziej. Nie dziwi więc, że drewno na dobre zagościło we współczesnych aranżacji wnętrz. Często spotkać je można również w sypialnych, którym nadaje niezwykle przytulnego charakteru. Sprawdź nasze pomysły na wykorzystanie drewna w sypialni!

Uniwersalny charakter drewna

Drewno, jako wyjątkowo popularny surowiec wykorzystywany w aranżacji wnętrz, nie bez powodu zaskarbił sobie sympatię – architektów, projektantów iosób, które samodzielnie podejmują się urządzenia domu lub mieszkania. Swoją renomę drewno zawdzięcza niezwykłej uniwersalności. Naturalny materiał świetnie bowiem sprawdzi się zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i urządzonych nowocześnie, a zwłaszcza we wspomnianych już stylach minimalistycznym i skandynawskim.

Przytulna sypialnia w drewnie

Uniwersalne zastosowanie drewna, to nie jedyna zaleta tego surowca. Na jego wykorzystanie decyduje się wiele osób, którym zależy na osiągnięciu maksymalnie naturalnego, a zarazem przytulnego charakteru aranżowanej przestrzeni. „Ciepłe” w odbiorze drewno, szczególnie świetnie sprawdza się w sypialniach, które aż zapraszają, by oddać się w nich komfortowemu wypoczynkowi po ciężkim dniu.

 Jakie drewno do sypialni?

Aby cieszyć się świetnie wyglądającą i w pełni funkcjonalną sypialnią, dużą wagę warto przyłożyć do gatunku drewna, z którego wykonane zostaną znajdujące się w niej meble. Na uwagę zasługują przede wszystkim takie gatunki, jak choćby dąb, sosna czy olcha, które wykazują doskonałą trwałość i oryginalny wygląd. Ważne jest, by wszystkie meble sypialniane wykonane były z litego drewna – które w przeciwieństwie do wszelkiego rodzaju płyt meblowych, jest nie tylko bardziej wytrzymałe, ale również lepiej się prezentuje. Nie bez znaczenia jest też kolor drewna. Ciemne nadaje wnętrzom dostojności i eleganckiego wyrazu. Jasne powiększy optycznie sypialnię i sprawi, że będzie bardzo przytulna.

Jak urządzić sypialnię w drewnie?

Aranżując drewnianą sypialnię, pamiętajmy, by znalazło się w niej kilka podstawowych mebli. Najważniejszym z nich jest oczywiście łóżko, będące punktem centralnym pomieszczenia. Umiejętny wybór łóżka ma ogromne znaczenie nie tylko dla wygody wypoczynku, ale i finalnego efektu całej aranżacji. Z drewnianym łóżkiem świetnie komponować się będą drewniane stoliki bądź szafki nocne, komoda z drewna, a w sypialniach o większym metrażu – drewniana szafa. Ciekawym urozmaiceniem przestrzeni może być gustowna, drewniana toaletka z lustrem. Ważne, by wszystkie meble współgrały ze sobą ze sobą pod względem gatunku i kolorystyki drewna.

Marzysz o wyjątkowo przytulnej, trwałej i uniwersalnej sypialni? Decydując się na zakup drewnianych mebli, możesz zaaranżować niebanalną przestrzeń wypoczynkową, która zachwyci Cię przyjemnością snu, chwil z ukochaną osobą lub relaksu z ulubioną książką w dłoni.