Trendy w aranżacji domowej sypialni

Każdą dziedziną, także aranżacją sypialni, rządzą zmieniające się trendy. Modne do niedawna minimalistyczne wnętrza powoli odchodzą do lamusa. Surowy wystrój ustępuje miejsca stylizacjom bogatym zarówno pod względem kolorów, materiałów, jak i faktur. Jak modnie zaaranżować sypialnię w 2018 roku? Oto najgorętsze trendy wnętrzarskie!

Wielki powrót tapicerowanych mebli 

Nieco zapomniane, teraz przeżywają swój renesans. Meble tapicerowane, bo o nich mowa, to prawdziwy wnętrzarski hit. Miękkie i przyjemne w dotyku łóżka i fotele to must have w każdej modnej sypialni. Wszystko za sprawą przytulnego charakteru, jaki pozwalają stworzyć meble z obiciem. Zwłaszcza te w odważnym, kolorowym wydaniu, mogą stać się punktem centralnym pomieszczenia i jego najlepszą ozdobą.

Efektowne, wysokie zagłówki  

Lubisz czytać przed snem? Mamy świetną wiadomość! W tym roku w sypialniach królować będą łóżka z efektownymi, wysokimi zagłówkami, które mają zapewnić nam maksymalny komfort w pozycji siedzącej. Doskonale wyprofilowany zagłówek z miękkim materiałem obiciowym to najlepsze zaproszenie, by w pełni rozsiąść się, wygodnie oprzeć i oddać ulubionej lekturze. Nie bez znaczenia są też estetyczne walory zagłówków, które odmienią charakter nawet z pozoru nudnej sypialni.

Bogactwo faktur i struktur

Jednym z ciekawszych trendów w aranżacji sypialni są faktury i struktury. Wyrazem ich szaleństwa są nie tylko wspomniane już tapicerowane zagłówki czy stoliki nocne z materiałem obiciowym, ale też miękkie, wielkie poduchy czy gęste dywany. Na ścianach rządzić będą różne materiały – od tapet o wyrazistych strukturach, po cegły, a nawet deski. W modnej sypialni nie może zabraknąć również głębokich, patchworkowych foteli zapraszających, by się w nich rozsiąść na długie godziny.

Pastelowy zawrót głowy

Równie obiecująco zapowiada się paleta barw które królować w sypialniach. Jak zapowiada instytut Pantone, 2018 będzie rokiem energetycznych kolorów. Żegnając się z szarościami, wprowadzamy do wnętrz coraz więcej pasteli w odcieniach różu, pomarańczy, fioletu, błękitu i zieleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *