Lloyd Loom – plecionka z historią

Łóżko pokryte naturalną plecionką Lloyd LoomTradycyjne meble drewniane lub metalowe coraz częściej wypierane są przez te tapicerowane. Welur czy aksamit to niejedyne materiały, które wykorzystywane są w przemyśle meblarskim. Do tworzenia efektownych mebli, z powodzeniem stosuje się także różnego rodzaju plecionki, takie jak Lloyd Loom. Wykonana z naturalnych materiałów, doskonale sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w modnym stylu skandynawskim. Przyjrzyjmy się nieco bliżej historii i właściwościom tego wyjątkowego materiału!

Lloyd Loom – stworzona w Ameryce, rozwinięta w Europie

Historia plecionki Lloyd Loom sięga roku 1917. Wtedy to, została opatentowana przez pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych Marshalla B. Lloyda. Nazwany od jego nazwiska materiał, posłużył mu wtedy do stworzenia nietuzinkowych krzeseł, które urzekały swoją niecodzienną fakturą. Krzesła Lloyd Loom szybko zyskały popularność w całym kraju, jednak już w 1921 r. ich pomysłodawca sprzedał prawa do tkaniny brytyjskiej firmie Lusty & Sons. W jej pracowniach z plecionki powstały meble o konstrukcji prostszej od oryginalnego projektu. W latach 30. XX wieku meble Lloyd Loom zdobiły wnętrza setek hoteli, restauracji herbaciarni, statków wycieczkowych, a nawet na pokładzie Zeppelina. Przed rokiem 1940 powstało łącznie ponad 10 milionów sztuk mebli pokrytych plecionką!

Wyjątkowe właściwości plecionki

Plecionka Lloyd Loom, z uwagi na swój dobrze widoczny, równy splot i wysoką wytrzymałość, przez długie lata stosowana była przede wszystkim do produkcji mebli o zastosowaniu zewnętrznym. Świetnie sprawdzała się jako materiał na meble ogrodowe. Jej właściwości z czasem zaczęto wykorzystywać również w innych gałęziach przemysłu meblowego. Dziś, także za sprawą Berke.HOME, materiałem Lloyd Loom można cieszyć się także w swojej sypialni. Stosowana przez nas plecionka powstaje w sposób naturalny, z wyselekcjonowanych gatunków drzewa. Specjalna technika wyplatania nadaje jej niezwykle delikatną strukturę i fakturę, a przy okazji ponadprzeciętną trwałość, znacznie lepszą od mebli wiklinowych. Dzięki możliwości wybarwiania plecionki, naszym klientom oferujemy meble w szerokiej gamie kolorystycznej. Lakiery wodne, którymi pokrywana jest plecionka, są w pełni ekologiczne i nietoksyczne. To sprawia, że meble z plecionką Lloyd Loom można bez obaw stosować w sypialniach i pokojach dziecięcych.

Zainteresowała Cię historia i właściwości plecionki? Już dziś sprawdź meble, do produkcji których użyliśmy wyjątkowego materiału Lloyd Loom. Zapraszamy do zapoznania się z kolekcjami: ARDEA, BARI, COMO, FLORENCE, GENUA, LIVORNO, MARINO, ROMA, SALINE, SIENA, SORANO i TRENTO. Nie wiesz jaki kolor wybrać? Podpowiadamy!