Łóżko z pojemnikiem czy bez?

Zmorą większości współczesnych sypialni, są ich niewielkie rozmiary, a przede wszystkim – ograniczona ilość miejsca do przechowywania. Znajdujące się w tych pomieszczeniach meble, służą przede wszystkim jako miejsce na ubrania. A co zrobić z pozostałymi przedmiotami? Jak zachować porządek w sypialni? Z pomocą przychodzą łóżka wyposażone w przestrzeń do przechowywania!

Przestrzeń do przechowywania w sypialni 

W estetycznie i funkcjonalnie zaaranżowanym wnętrzu, powinien panować ład przestrzenny. Wszystkie przedmioty muszą mieć swoje miejsce – to w zwykłej szafie okazuje się być czasem niewystarczające. Nie inaczej jest w przypadku sypialni, zwłaszcza tych niewielkich. Umiejętnie ich zaaranżowanie pozwala zachować porządek, dzięki któremu przestrzeń sprawia wrażenie schludnej i bardziej przejrzystej. Aby zapanować nad chaosem w sypialni, warto zdecydować się na zakup łóżka z miejscem do przechowywania. Na rynku mebli, znaleźć można łóżka wyposażone w klasyczny pojemnik oraz łózka z szufladą. Podpowiadamy, które z rozwiązań sprawdzi się lepiej!

Łóżko z pojemnikiem na pościel 

Łóżko z wkomponowanym pojemnikiem, posiada wolną przestrzeń do przechowywania tuż pod stelażem z materacem. Do swobodnego korzystania z cennej przestrzeni, wystarczy unieść stelaż łóżka. Mechanizm – najczęściej sprężynowy, sprawia, że podnoszenie i upuszczanie stelaża odbywa się płynnie i bez większych problemów. Łóżko z pojemnikiem to optymalne rozwiązanie dla sypialni o niewielkim metrażu. Dzięki podnoszonej konstrukcji, mebel zajmuje niewiele miejsca, zachowując swoje praktyczne zastosowanie. Co ważne, w łóżkach z pojemnikiem nie gromadzi się kurz – a już na pewno mniej niż w łóżkach, w których brak wspomnianego schowka.

Łóżko z szufladą

Alternatywą dla łóżka z pojemnikiem, są meble wyposażone w specjalną szufladę. Ta, wysuwana z przodu lub boku łóżka, jest ciekawym rozwiązaniem nie tylko z uwagi na swoją funkcjonalność, ale i walory estetyczne. Co ważne, dzięki wysuwanej szufladzie nie musimy obawiać się, że nie podołamy podnoszeniu stelaża. Aby jednak w pełni wykorzystać zalety mebla, musimy dysponować znacznie większą, niż w przypadku łóżka z pojemnikiem, sypialnią. Zbyt wąska sypialnia może być utrudnieniem przy pełnym wysunięciu szuflady. Oprócz tego, wysuwanie i wsuwanie szuflady lub niezintegrowanego z łóżkiem pojemnika może prowadzić do zarysowania podłogi oraz nadmiernego zbierania się kurzu.

Zastosowanie łózka z pojemnikiem

Przy zakupie łóżka z przestrzenią do przechowywania, zastanówmy się nad jego zastosowaniem. Wspomniane przed chwilą szuflady, podzielone są zwykle na kilka mniejszych części. Co naturalne, ich pojemność może być nieco ograniczona. Zwłaszcza, jeśli chcemy schować pod łóżkiem coś więcej niż zapasowy komplet pościeli. W tym przypadku znacznie lepszym pomysłem będzie wybór łóżka z pojemnikiem, które bez problemów zmieści rzecz takie jak odzież zimowa, sprzęt sportowy, kartony po sprzęcie, zabawki, pamiątki i nie tylko. Dobrze, aby wysokość takiego pojemnika wynosiła co najmniej 30 cm.

Cenisz estetyczne i funkcjonalne rozwiązania? Chcesz zapanować nad bałaganem w sypialni? Do jej aranżacji wykorzystaj praktyczne łóżko z pojemnikiem, które zapewni Ci przestrzeń do przechowywania pościeli i wielu innych rzeczy. Sprawdź jakie rozwiązania możemy Ci zaproponować. Odwiedź nasz sklep www.berkehome.pl i zdecyduj, które łóżko najlepiej pasuje do twojej sypialni!