Łóżko z zagłówkiem – dlaczego warto?

Dwuosobowe łóżko z zagłówkiemWnętrzarskie trendy nie omijają sypialni. W ostatnich sezonach, modne nowinki zaobserwować można zwłaszcza w przypadku łóżek. Ramy, typowe dla tradycyjnych mebli wypoczynkowych, coraz częściej zastępowane są niezwykle funkcjonalnymi i estetycznymi zagłówkami. Nie bez powodu – wyposażone w nie łóżka, są nie tylko wyjątkowo wygodne, ale i potrafią odmienić całą aranżację sypialni. Przekonaj się jakie możliwości daje łóżko z zagłówkiem!

Praktyczne zalety łóżka z zagłówkiem

Dobrze urządzona sypialnia, Twoja oaza spokoju, powinna być przede wszystkim komfortowa. W stworzeniu idealnych warunków do wypoczynku niezbędne jest łóżko. Decydując się na to z zagłówkiem, możesz liczyć na prawdziwie królewski relaks w domowym zaciszu! Zastosowanie zagłówka gwarantuje wiele udogodnień. Przede wszystkim, miękkie wsparcie dla pleców docenisz zwłaszcza wtedy, jeśli lubisz spędzać wieczory w łóżku z ulubioną książką w dłoni lub na oglądaniu filmów czy seriali. Solidne wezgłowie, zasłaniające ścianę, chroni ją dodatkowo przed trudnymi do usunięcia zabrudzeniami czy otarciami. To jednak nie wszystko – łóżko z rozbudowanym tyłem, z łatwością możesz zintegrować też z ciekawym oświetleniem bądź szafkami nocnymi. Dzięki temu zyskasz wyjątkowo funkcjonalny kącik bez utraty cennego miejsca w pokoju. Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza w niewielkiej lub minimalistycznie urządzonej sypialni.

Dekoracyjne łóżko z zagłówkiem 

Funkcjonalne walory łóżka z zagłówkiem to jednak dopiero początek. Dekoracyjny element mebla, to świetny zabieg, pozwalający na ukształtowanie ogólnego wyrazu całej sypialni. Jeśli łóżko z zabudowanym tyłem ustawisz na ścianie widocznej od wejścia do pomieszczenia, uzyskasz ciekawy efekt aranżacyjny. W zależności od wybranego zagłówka – prostego bądź geometrycznego, łóżko z całą pewnością będzie przykuwać wzrok, eksponując piękno wnętrza i będąc jego najlepszą ozdobą. Szukając alternatywy dla nieco nudnych ram łóżek, postaw na zagłówek – prosty, oszczędny w wyrazie dla wnętrz minimalistycznych lub wręcz przeciwny – z przeszyciami lub pikami, bogaty w zdobieniach, który skomponuje się pomieszczeniem utrzymanym w eleganckiej klasyce. Niech Twoją uwagę zwrócą szalenie modne zagłówki tapicerowane, wykonane z miękkich materiałów, odpornych na ścieranie i łatwych w czyszczeniu. Z ich pomocą odmienisz z pozoru najnudniejszą nawet sypialnię.

Marzy Ci się komfortowe łóżko z zagłówkiem? Funkcjonalnie zaprojektowane i estetycznie wykonane meble z wygodnym dla pleców oparciem znajdziesz w ofercie Berke.HOME.