Materac z pamięcią kształtu – dlaczego warto?

Berke.SlEEP by Berke.HOME - materac z pamięcią kształtu.Pianka Memory to efekt badań prowadzonych w centrum NASA w latach 70-tych. Wynaleziony materiał, zapewniał odporność na przeciążenia, oddziałujące na kosmonautów podczas startu statków kosmicznych. Supernowoczesna pianka, mimo ogromnych nacisków, wracała do swojej pierwotnej formy. A więc co wspólnego ma materac z materiałem wynalezionym przez NASA? Po latach, kosmiczne właściwości pianki, na szeroką skalę wykorzystują także producenci materaców do łóżek. Dzięki  producentom materaców zapomnisz o bólu i dyskomforcie w trakcie snu!

Materac Memory – budowa

Materace z pamięcią kształtu, zbudowane są z dwóch rodzajów wysokojakościowych pianek – termoelastycznej i wysokoelastycznej. Pierwsza z nich, „odbiera” komunikaty z ciała, wysyłane w postaci ciepła, dostosowując miękkość materaca do potrzeb leżącej na nim osoby. W miejscach, gdzie temperatura jest wyższa, pianka staje się bardziej miękka. W chłodniejszych zaś twardnieje. Otwarta budowa materaca pozwala wilgoci na wyparowanie i umożliwia swobodną regulację temperatury. Takie środowisko chroni też przed rozwojem roztoczy i bakterii. Jednocześnie, dzięki warstwie wysokoelastycznej, pianka idealnie dopasuje się do wagi i kształtu ciała.

Łagodzenie dolegliwości

Pianka Memory gwarantuje właściwe ułożenie ciała podczas snu, co docenią zwłaszcza osoby skarżące się na bóle pleców czy bioder. Łóżko z materacem z pamięcią, stanowić będzie idealne podparcie dla ich kręgosłupa bez obciążania miejsc szczególnie narażonych na ból. Oddając ciepło, pianka rozgrzewa obolałe fragmenty ciała, pobudzając krążenie krwi i łagodząc dolegliwości. Co ważne, z dobrodziejstw materaca Memory, skorzystać mogą obie śpiące na nim osoby. Materiał, z którego wykonany jest materac, odkształca się bowiem wyłącznie w punktach nacisku, a następnie wraca do swojej wyjściowej formy.

Nowy wymiar snu 

Materace Memory, dzięki swoim unikalnym właściwościom, przenoszą jakość snu na zupełnie nowy poziom. Przyjemny w dotyku materiał idealnie otula ciało, dając efekt kokonu, w którym czujemy się wygodnie i bezpiecznie. Takie warunki snu doceni każdy, kto na co dzień boryka się z problemem z doboru odpowiedniego materaca. Powracająca do swoich pierwotnych kształtów pianka, doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych, a zwłaszcza kobiet w ciąży i osób, które w ciągu nocy często przewracają się z boku na bok. Materace z pamięcią, z uwagi na wysoki poziom higieny, zalecane są też alergikom.

Marzysz o śnie, po którym obudzisz się naprawdę wypoczęty? Już dziś zainwestuj w nowoczesny materac z pamięcią kształtu, który znajdziesz w ofercie BerkeHome! Idealnie pasuje do zaprezentowanego przez nas łóżka SLIMSOFT, którego opis znajdziesz tutaj.